Az oroszlányi vasútállomást el­hagyva végtelenül csendes, ren­dezett, békés kisváros mutatko­zik be nekünk. A kép később sem változik, de tudjuk, a bányász­városnak is meg kell küzdenie a 21. század kihívásaival. A Vérte­si Erőmű sorsa megpecsételődött, 1500 munkahely van veszélyben, és a távfűtés biztosítására is új al­ternatívát kell találni. A polgár­mester mégsem borúlátó, ütőké­pes hivatali csapatával máris új irányokat keres.

Úgy tudjuk, egy fontos tárgya­lásról érkezett, bár szabadságon van.

– Nekem már az is szabadság, ha nem kell korán reggel a hiva­talban kezdeni a napom, ráadá­sul a tárgyalás, ahonnan érkeztem, megoldást kínálhat Oroszlány jö­vője szempontjából. A megbeszé­lésen speciális fűtőelemek alkalma­zási lehetőségeiről volt szó, amely hosszú távon kiválthatná az erő­mű által termelt távfűtéshez szük­séges energiát.

– Az erőmű megszűnésével 300 bányász és mintegy 1500 dolgozó kerülhet utcára. Hogyan lehet fel­készülni ekkora munkaerő kiáram­lására?

– Már most azon dolgozunk, hogy a tervezett 2014-es felszámo­lásig a lehető legjobban felkészül­jünk a helyzetre, de igyekszünk a várható intézkedések időpontját is minél jobban kitolni. A fennmara­dó időben a munkaerő-piaci kér­désekre, a város fűtésére és a kieső bevételek pótlására kell megoldást találnunk, mindez több százmilli­ós nagyságrendet jelent. Azon küz­dünk, hogy az 1500 munka nélkül maradt alkalmazott ne zúduljon egyszerre a munkaerőpiacra. Sze­rencsére már látunk biztató jeleket, hiszen a munkaügyi központ a na­pokban jelentette be, hogy ha csak tizedekkel is, de csökkent a munka­nélküliségi ráta, és lassan megindul a munkaerő-felvétel is.

– Második ciklusát tölti a város élén. Melyek azok az eredmények, amelyekre a legbüszkébb?

– A bányászat újrafejlesztése után a 2000-es évek elejére jól mű­ködő ipari parkot hoztunk létre, amely számos munkahelyet terem­tett, illetve szolgáltatásokat és ke­reskedelmi egységeket is magához vonzott. Fontosnak tartom, hogy sikerült hatékonyan átalakítani az intézményrendszerünket, és meg­tartani két középiskolánkat. Büsz­ke vagyok arra is, hogy mindezt egy igazán jó csapattal közös mun­kában sikerült elérnem. Olyan fi­atal titánokkal dolgozom együtt, akik nap mint nap friss ötletekkel bombáznak, innovatív felvetése­ik mellé pedig hatékony munka is párosul. Személyemben konszen­zuskereső, csapatszellemű part­nerre találnak.

– Közelegnek a helyhatósági vá­lasztások. Adódik a kérdés: hogyan tovább?

– Számos sikeres feladaton va­gyok túl, és rengeteg tervem van, amit a jövőben szeretnék megvaló­sítani a csapatommal. Egyértelmű a válaszom: indulok a választáso­kon, és bízom abban, hogy előttem áll egy újabb sikeres ciklus.

Persze a választásokat az aktu­ális politikai viharok is befolyásol­ják; a politika az idén meglehető­sen felkorbácsolta az emberek in­dulatait. Hallottam olyan közeli te­lepülésről, ahol a képviselő-testü­let ellenzéki tagjai szóba sem áll­nak a kormánypártiakkal. Szeren­csére Oroszlányban a józan politi­zálás honos, a testületben azért dol­gozunk, hogy megtaláljuk a mind­annyiunk számára fontos ügyek megoldását.

Orosz Anita, Török Dániel

Fotó: Dömök Viktória

(A cikk a 2010-es egyhetes oroszlányi képzésén készült.)

 

Szerző: mediafalu  2010.06.30. 15:34 Szólj hozzá!

Címkék: oroszlány

A bejegyzés trackback címe:

https://mediafalu.blog.hu/api/trackback/id/tr262133596

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása